• Adresimiz:

    Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde No:5, 26250 Odunpazarı / Eskişehir

  • Telefonumuz:

    0536 350 42 69 (Muhammet Ulu)

    0537 840 26 79 (Erhan Sönmez)

  • E-Mail:

    info@eskisehirkalipsanayi.com.tr

Talaşlı İmalat

İstenilen bir parçanın projelendirilerek kalıp üzerinden talaş alınarak ortaya çıkarılması işlemine talaşlı imalat denilmektedir. Tüm bu ieşlemler torna ve freze tezgahlar ile tamamlanmaktadır. Eskişehir Kalıp Sanayi olarak tam donanımlı fabrikamızda talepleri karşılamaktayız. Farklı talaşlı imalat çeşitlerini inceleyelim.

 

Tornalama

Sabitlenmiş hammadde parçasının kendi etrafında döndürülürken kesici takım ile şekil verilmesi işlemine tornalama denilmektedir. İstenilen şekile geline kadar talaş alma işlemi devam etmektedir.

 

Torna işlemi dairesel yapılı bir çalışma şekline sahiptir. Eskişehir torna işlemlerimizde vida, civata gibi yuvarlak cisimlerin üretimi gerçekleştirmekteyiz. Cisimlere delik delme işlemide gene torna tezfahlarında yapılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile Eskişehir talaşlı imalat çalışamlarımızda farklılık gösterdi. Torna tezgahları 3 eksenden 7 eksene kadar çıkmıştır. Bu sayede daha hassas parçalar daha uygun fiyatlar ile imal edilmektedir.

 

Freze 

Freze işleminin tornadan farkı freze işleminde parça sabit kalırken bıçak dönme hareketi ile talaş alma işleminin devam ettirmektedir. Eskişehir Freze uygulamalarımız;

Lepleme

Honlama

Planyalama

Broşlama

Delik delme olarak sıralanabilir. Bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

 

Eskişehir Kalıp Sanayi İletişim Bilgileri 

Gsm : 0536 350 42 69 | 0537 840 26 79

Adres : Oto Esnaflar Sanayi Sitesi H Blok No:19 Eskişehir